Kıbrıs Tüp Bebekwww.cyprusivf.net   ---    Anasayfa
   ---    Kıbrıs Tüp Bebek
   ---    Aşılama ( IUI )
   ---    Sperm Donasyonu
   ---    Embriyo Donasyonu
   ---    Cinsiyet Seçimi ( PGT )
   ---    Yumurta Dondurma
   ---    Azospermi ve Donasyon
   ---    Kadın'da Kısırlık
   ---    Erkek'te Kısırlık
   ---    Donasyona Karar Verme
   ---    Donasyon Tedavi Süreleri
   ---    Mikro - Tese
   ---    Endometriosis
   ---    Varikosel
   ---    Fotograf Galerisi
   ---    Kıbrıs ve Genel Bilgiler

 

Tüp Bebek Konaklama

Dil:
Türkçe
İtaylanca
Arapça

Sperm Donasyonu
Sperm donasyonu Kıbrıs

sperm donasyonu

Hangi Durumlarda Sperm donasyonuna Başvurulur ?

• Erkek'te hiç sperm bulunmaması, az bulunması veya çok sayıda yapılan tüp bebek tedavisine rağmen erkek faktöründen dolayı gebelik elde edilememesi,
• Mikro- TESE yöntemi ile sperm bulunamayan erkekler,
• Sperm morfolojisindeki bozukluklar nedeniyle denemelerde başarısızlığa uğrayan hastalar,
• Kanser tedavisi için verilen radyoterapi veya kemoterapiye bağlı testis hasarı veya doğuştan sperm üretiminin olmaması gibi durumlarda,
• Erkek'te çocuklarına geçme olasılığı olan kalıtsal hastalığın varlığıdna, ( hemofili, Duchenne's muscular distrofisi ) veya akraba evliliğinden dolayı risk altındaki çiftler sperm donasyonu veya Sperm Nakli tedavisine karar verebilirler.

 

Sperm Vericilerinin Seçilmesi ( Banka Sperminin Seçimi ) :

Daha önceden tüm gerekli testleri yapılmış ve döllenebilirliği kanıtlanmış sağlıklı kişilerden alınan spermler dondurulup sperm bankasında muhafaza edilir. Sperm donasyonu tedavisinde başvuran ailenin istemiş olduğu fiziksel özelliklere ve kan gurubuna göre en uygun banka spermi belirlenerek hastanın tedavilerinde kullanılır.

Tüm sperm vericileri ( Sperm donorleri ) enfeksiyon hastalıkları ve genetik hastalıklar açısından taranmaktadır. Enfeksiyon hastalıkları HIV, hepatit B ve C, sitomegalovirüs, sifiliz, klamidya, gonoredir. Genetik hastalıklar için karyotip analizi ve kistik fibrosis taraması yapılmaktadır. Sperm vericisinin kan grubu ve Rh durumu bilinmektedir. Akdeniz kökenlilerde talasemi, yahudi kökenlilerde Tay-Sachs hastalığı için tarama yapılmaktadır.

 

Sperm donasyonu Tedavisi Öncesi Gerekli Testler:

Sperm donasyonu tedavisine başlamadan önce bayan için adet kanamasının 2. veya 3. günü yapılan FSH, LH, E2 ve PRL nin yanı sıra TSH, T3, T4, Açlık Kan Şekeri, Tam Kan Sayımı, HbsAg, Anti-HCV, HIV testlerinin sonuçları çok önemlidir. Erkek için herhangi bir teste gerek yoktur. Yapılan tetkiklerin geçerlilik süresi 6 aydır.

 

Kıbrıs'ta Sperm donasyonu Tedavisinin Aşamaları:

Sperm donasyonu Kıbrıs

Zaman Kazanmak İçin Tedavinizin Ön Hazırlık Sürecini Yaşadığınız Yerde Planlayabilmekteyiz.

Kıbrıs'ta sperm donasyonu tedavisinde öncelikle bayanın tek bir adet döneminde çok sayıda yumurta üretmesi için belirlenen ilaç protokolüne göre adet kanamasının 2. veya 3. gününde yumurta çoğaltma işlemine başlanır. Bu ön hazırlık süreci belirlenen ilaç protokolüne göre doktor kontrolünde yaklaşık 12 - 20 gün sürmektedir. Bu süreci Kıbrıs’ta geçirmek istemeyen çiftler kendi özel doktorlarından yardım alarak veya bizim önereceğimiz doktor gözetiminde ön tedavilerini kendi yaşadıkları ülkede geçirebilirler.

Gerekli ön tedavinin tamamlanmayla çiftin Kıbrıs'a gelişleri organize edilir. Kıbrıs'ta tüp bebek sürecinde yumurta toplama işlemi, toplanan yumurtalar ile banka spermlerinin birleştirilmesi ( mikroenjeksiyonu) ve embriyo gelişiminin 3. veya 5 gününde en iyi gelişim gösteren embriyoların seçilerek anne rahmine transferi yapılarak tedavi tamamlanır.

Tedavinin Kıbrıs süresi 5 veya 7 gündür.

Kıbrıs'ta ki embriyo transferinden 12 gün sonra kanda ßHCG ( hamilelik hormonu ) bakılarak hamilelik sonucu öğrenilir.

 

Sperm donasyonu Tedavisinde Vitrifikasyon ( Embriyo dondurma )

Sperm donasyonu tedavinizde çok sayıda iyi kalitede embriyo elde edilmesi halinde kalan embriyolar dondurularak saklanır. Böylelikle olası bir başarısızlıkta arda kalan iyi kalite embriyolar çözülerek yeni bir deneme şansı elde edilmiş olunur. Aynı zamanda çiftin ikinci çocuk istemeleri durumunda da dondurulan embriyolar çözülerek kullanılabilir.

Tüm tedavilerini Kıbrıs'ta gerçekleştirmek isteyen çiftler toplam 18 gün konaklayarak tedavilerini tamamlayabilmektedirler.

 

Sperm donasyonu Başarı Oranları:

Sperm Donasyonunun başarısı alıcı bayanın yaşı, yumurtalıklarının indüksiyona vereceği yanıt ve yumurta kalitesi ile değişmekle beraber %60-70 civarındadır.

Yaş farklılıklarına göre sperm donasyonu tedavisinde elde edilen başarılarımız için Başarı Oranlarımız bölümünü ziyaret edebilirsiniz.

Sperm donasyonu sonrasında oluşan gebelikler normal ilişki ile olan gebeliklerden hiçbir farkı yoktur.

Sperm donasyonunda düşük veya doğum defekti normal gebelikler ile benzerdir.

 


 

Anasayfa | Yumurta Donasyonu | Sperm Donasyonu | Cinsiyet Seçimi | Erken Menopoz | Azospermi | Tüp Bebek | Hakkımızda
| Ekibimiz | Başarı Oranlarımız | Preimplantasyon Genetik Tanı | Embriyo Dondurma |
| Fotoğraf Galerisi |